Fiktivní firma Jizeran , s. r. o. byla založena v roce 1993 a předmětem její činnosti je výroba a prodej piva.


Firma funguje již od svého založení jako společnost s ručením omezeným a má 3 společníky: Ing. Milenu Knajblovou (vyučující předmětu) a dva zástupce z řad studentů.
Fiktivní firma, stejně jako skutečná firma, je registrována v Obchodním rejstříku, má svůj bankovní účet a vede kompletní  účetnictví, takže také musí odvádět daně, sociální pojištění a zdravotní pojištění. Všechny tyto instituce jsou zřízeny pod NÚV (Národní ústav pro vzdělávání) v Praze, a to v rámci CEFIF (Centrum fiktivních firem). Každým rokem se zaměstnanci fiktivní firmy JIZERAN účastní jednoho regionálního veletrhu fiktivních firem v rámci České republiky a vyvrcholením činnosti je účast na mezinárodním veletrhu fiktivních firem, který se každoročně koná v Praze, a to za účasti kolem 150 až 170 fiktivních firem z celé Evropy (přibližně z 15 států).

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Webové stránky fiktivní firmy Jizeran

 

Fiktivní firmu Šamanka, s. r. o. založili žáci v roce 2014 s cílem vyrábět a prodávat nealkoholické nápoje, v tomto předmětu podnikání pokračovali i následující školní rok. Ve školním roce 2016/2017 si žáci vybrali nové zaměření a jejich předmětem činnosti se stala výroba a distribuce doplňků stravy pro sportovce.
Firma má vždy dva společníky z řad studentů, kteří ke svému podnikání využívají odpovědného zástupce, kterým je vyučující předmětu. Tento předmět umožňuje studentům rozvíjet své podnikatelské kompetence, především obchodní dovednosti. Důležitou součástí činnosti fiktivní firmy je účast na regionálních a mezinárodních veletrzích, kde spolu jednotlivé firmy obchodují a soutěží mezi sebou v různých kategoriích například v prezentaci, obchodní činnosti, využívání marketingových nástrojů. Pokud se chcete dozvědět více o historii a úspěších fiktivní firmy Šamanka, navštivte webové stránky minulých ročníků (http://kyvisro.wixsite.com/samanka) nebo aktuální webové stránky firmy uvedené pod odkazem níže.

 

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Webové stránky fiktivní firmy Šamanka