MŇAMSLO je JA studentská firma složena z několika studentů 3. ročníku Obchodní akademie Liberec. Činnost našeho podnikání spočívá ve výrobě a prodeji arašídového másla. Máslo jsme začali tvořit, protože se dá jednoduše připravit pomocí BIO produktů a nemusí se do něho přidávat žádné zbytečné látky. A to pro nás bylo důležitým smyslem při vymýšlení našeho výrobku.

Naší první zkušeností byl veletrh studentských firem v Hradci Králové, na který jsme se poctivě připravovali - vytvořili jsme prezentaci, slogan, logo firmy, řešili jsme propagační materiály a vzhled stánku.

Vzhledem k situaci související s pandemií se veletrh nakonec nemohl uskutečnit fyzicky a díky online veletrhu jsme naše MŇAMSLO nemohli prodávat osobně. Celkově se přihlásilo 30 firem z celé České a Slovenské republiky a skončili jsme na 12. místě. I když jsme neskončili na stupních vítězů, je to pro nás i tak velký úspěch a výzva pro další veletrhy, které se uskuteční na jaře 2022. 

V jednotlivých kategoriích jsme se umístili takto:

prezentace - 11. místo

slogan - 13. místo

logo - 10. místo

předmět podnikání - 11. místo 

První prodej jsme tedy nezahájili na veletrhu 7. prosince 2021, ale na naší škole ve čtvrtek 9. prosince 2021. Tato akce, kterou jsme nazvali “Vánoční prodej”, nás příjemně překvapila, protože byl velký zájem o náš produkt a zároveň nás povzbudila v našem dalším podnikání. 

Eliška Říhová, 3. C

Fotky