Ve středu 11. května se naše třída 2.D jela podívat do Prahy do Stavovského divadla na komedii od nejznámějšího anglického spisovatele renesanční doby Williama Shakespeara. Divadelní hra Mnoho povyku pro nic, na kterou jsme se vydali, vznikla v roce 1599, diváci se u ní ale baví doteď. A ještě jsme měli možnost vidět známé české herce jako Sašu Rašilova, Davida Matáska nebo Lucii Polišenskou. Seděli jsme poměrně vysoko, viděli jsme tak celé Stavovské divadlo.
Hra byla zpracována moderně, zároveň byla i velice vtipná a často se sálem rozhléhal smích. Kdo by také v Shakespearovi čekal dinosaura, stormtroopera ze Star Wars nebo disko kouli? Pokud máte rádi Shakespeara, a hodně růžové, hra se vám bude určitě líbit také.
A o čem vlastně je?
Děj se odehrává po roce 1283 v italské Messině. Do Messiny přijíždějí don Pedro, don Juan a Claudio, který se zamiluje do Hery a když se to Hera dozví, zamiluje se do něj také. Don Juan se snaží pošpinit Heru za pomoci Konráda a Boracia, kteří o půlnoci pod oknem pokoje Hery připraví rozhovor ženy a muže tak, aby to vypadalo, že Hera má milence. Claudio slyší rozhovor, a proto ji následující den na svatbě přede všemi obviní. Hera omdlí a zdá se, že je mrtvá. Její „smrt“ ale způsobí výčitky svědomí a lítost u Konráda s Boráciem, kteří se poté přiznají ke svým činům, které museli splnit pro dona Juana. Hera žije, a nakonec si Claudia vezme. Protože je to komedie od Shakespeara, která vždy končí dobře, nikoho snad malé spoilery nepohorší.
Další důležitá ženská postava Beatrice nevěří mužům, představa, že by se měla vdávat, je pro ni směšná. Ani Benedik se nechce ženit. Aby se oběma postavám změnil názor, dvě ženy si začnou povídat, jak moc Benedik miluje Beatrice, ale bojí se jí svěřit se svými city, bojí se odmítnutí, a proto jí to neřekne. Vše si připravily tak, aby to Beatrcie slyšela. Pak stejnou situaci provedou muži, ale obrátí to tak, aby to znělo, že si to stejné myslí Beatrice o Benedikovi. Benedik vše slyší. Beatrice lituje Benedika, Benedik lituje Beatrice, co nám z toho vyplyne? Zamilují se a chystá se další svatba.
Fotky

V obsazení:
Don Pedro – Saša Rašilov
Don Juan – Igor Orozovič
Claudio – Matyáš Řezníček
Benedik – Robert Mikluš
Leonato – David Matásek
Boracio – Jan Bidlas
Dagobert – Filip Rajmont
Virgil – Radúz Mácha
Héra – Jindřiška Dudziaková
Beatrice – Lucie Polišenská
Uršula – Alena Štréblová
Francisca – Lucie Brychtová