Ve středu 11. května jsme se společně s panem profesorem Vojtíškem v rámci zeměpisu zúčastnili Dne Evropy, který probíhal v areálu Technické univerzity v Liberci. Tato akce nám umožnila si popovídat s rodilými mluvčími cizích jazyků. Mohli jsme se setkat například se zástupci z Ukrajiny, Španělska, Řecka, Turecka a Německa.

Na místo jsme se vypravili pěšky v hojném počtu po 2. vyučovací hodině. Počasí se vydařilo a cesta nám utekla rychle. Následně jsme dostali rozchod. Většina se rozdělila do menších skupin. Každý obdržel pracovní list s otázkami a po alespoň částečném vyplnění jsme si mohli vybrat odměnu. (např. přívěšek, látkovou tašku, kšiltovku atd.) 

Byla tam příjemná atmosféra a všichni na nás byli hrozně milí. Ze začátku jsme byli nervózní, ale následně jsme si pěkně popovídali, a to jak anglicky, tak i německy. Naší skupině byla sympatická paní z Německa, která nám poradila, ať se nebojíme mluvit, i když občas uděláme nějakou chybu. Taktéž jsme si dlouho povídali se Španěly a Francouzi. Na konci jsme udělali hromadnou fotografii se všemi, kdo se této akce zúčastnil.

Na závěr bych chtěla říci, že to je úžasná možnost, jak se dozvědět něco nového, ale hlavně, si můžete otestovat, zda se dokážete domluvili v cizí zemi. Rozhodně bych to zopakovala třeba příští rok, protože je to dobrý způsob, jak zpestřit hodiny zeměpisu a zároveň, jak prakticky využít naše znalosti cizích jazyků. Myslím si, že jsme si to náramně užili a mockrát děkujeme panu profesorovi a organizátorům.

Akce se zúčastnily také třídy 2. B a 2. C.

Ivánna Valentina Láckun, 1. A

Fotky