S nečekaným postupem chlapců z okresního kola se společně s týmem dívčím ocitl celý náš atletický tým v kole krajském, které se konalo 4. října v Turnově.

Skrze disciplíny běhu, skoku a vrhu koulí se opět podařilo docílit několika pěkných výkonů. Jan Hyxa uběhl 1 500 m s časem 4:43 min a 400 m s časem 65.62 s. Další úspěšná atletka byla opět Anička Muzikářová. Ta zaběhla 800 m za 2:44 m a sprint 60 m za 9.07 s.

Jedním z nejvydařenějších sportů našich atletů byl vrh koulí. V něm obsadili 6. pozici v obou kategoriích Matyáš Bakrlík s 10.72 m a Anežka Lanková s 8.41 m.

Disciplína, ve které však naši atleti excelovali nejvíce, byl skok do výšky. Adéla Kučerová skočila
1.39 m, zatímco Matyáš Ministr skočil 1.72 m a umístil se tak na 3. místě. Tento výkon je o 10 cm víc než ten, který předvedl v okresním kole, a je to jednoznačně největší úspěch ze všech našich účastníků.

Na konec nás čekal nejnáročnější výkon: běh na vlak. Ten jsem však stejně nestihli a v Turnově jsme si pobyli ještě další hodinu.

Přes těžkou konkurenci se nám dál postoupit nepodařilo, ale i tak předvedli všichni velice solidní výkon. Děkujeme všem za účast a paní učitelce za skvělou organizaci!

Martin Holík 3. B

Fotky