Sečteno a podtrženo! Studentské volby prezidenta republiky nanečisto, které se na naší škole konaly 12. - 13. prosince, mají svou vítězku. Šestičlenná volební komise vyhlásila v úterý 13. prosince absolutní vítězkou Danuši Nerudovou s 64,60 % hlasů všech zúčastněných.

Voleb se celkem zúčastnilo 50,4 % všech žáků školy. Ze všech devíti kandidátů se na pomyslném stupni vítězů za první Danuší Nerudovou umístil generál Petr Pavel s 21,56 % hlasů a na třetím místě Andrej Babiš s 8,72 %. V závěsu za nimi pak udrželi přední příčky Pavel Fischer (3,21 %) a Marek Hilšer (0,92 %).

Ještě předtím, než studenti obdrželi od volební komise volební lístek, měli možnost se dopodrobna seznámit s programy a názory jednotlivých kandidátů.

A jak to dopadlo na studentských volbách v celé republice? Výsledky se velmi lišily region od regionu a typ školy od typu školy, ale celkově to dopadlo jednoznačně. Danuše Nerudová se umístila jako první s 54,1 % hlasů, za ní následoval Petr Pavel s 25,7 % hlasů a na třetí příčce Andrej Babiš s 9,9 %. Stejně, jako u našich školních voleb následoval Pavel Fischer (3,6 %) a Marek Hilšer (2,6 %).

Pokud by v reálných volbách v prvním kole nebyla zvolena hlava státu, plánuje organizace Člověk v tísni jako organizátor uspořádat potenciální druhé kolo voleb nanečisto, a to - 19. ledna 2023.

Na to, jestli skutečné prezidentské volby dopadnou stejně jako výsledky na středních školách, si počkáme až do 13. a 14. ledna.

Zvláštní poděkování patří studentům 3. A a 3. D, kteří celou událost na naší škole připravili, studenty jednotlivými kroky voleb provedli a na konci vše pečlivě sečetli.

Fotky