V letošním školním roce jsme opět vychystali výjezdy našich studentů v rámci programu Erasmus+. Po poměrně náročném výběru našich studentů na základě nově nastavených kritérií, bylo vybráno 22 studentů ze 3. ročníků na krátkodobé (třítýdenní) stáže a poprvé v historii naší školy také 2 studenti na dlouhodobé stáže (tříměsíční). 

Studenti absolvují stáže od května do července ve Španělsku (Seville) - 2 a dále pak v měsíci květnu v Itálii (Bari) - 4, na Slovensku (Dolný Kubín) - 6, Polsku (Krakov) - 4, Německu (Berlín) - 4, Maltě - 4. Tato stáž bude studentům uznána v rámci povinné praxe, kterou mají všichni studenti ve třetím ročníku. 

Cílem odborné praxe studentů v zahraničí je zlepšit se v praktických znalostech a dovednostech, dále také v komunikaci v cizím jazyce, poznat nové pracovní prostředí v cizině, rozdílnou kulturu a klimatické podmínky, ale i odlišný způsob bydlení a dopravy. Tato stáž také přispívá studentům k lepší orientaci a zodpovědnosti sám za sebe. 

Studenti si také uvědomí, že pracovat v cizině je úplně něco jiného, než jsou zvyklí u nás např. v souvislosti s brigádami a je třeba respektovat tamní systém a danou kulturu. Ne vždy to je pro některé z nich jednoduché. 

Být tři týdny bez svých kamarádů, rodiny a v jiném prostředí není pro studenty snadné, ale všichni naši bývalí absolventi stáží se shodli na tom, že tuto zkušenost doporučují všem, protože stála za to!

Projekt je financován z prostředků Evropské unie. 

Ing. Petra Voplakalová

koordinátorka projektu Erasmus

Fotky