!!! NEW YORK – NEW YORK !!!

OBCHODNÍ AKADEMIE V NEW YORKU 

Ve čtvrtek 5. října nastal den „D“ a my jsme vyrazili v brzkých ranních hodinách od školy směrem na pražské letiště Václava Havla, kde jsme se zároveň sešli s průvodcem, který nás provázel po celou dobu zájezdu. Po přestupu v Londýně a následujícím sedmihodinovém letu jsme kolem 16:00 tamního času přistáli v New Yorku. Velmi unavení jsme se přesunuli rovnou na hotel a šli jsme spát. 

Druhý den hned ráno po snídani jsme nasedli na naši oblíbenou linku metra E a vydali se do centra velkoměsta. Všechny nás přecházel zrak už při prvním pohledu na ikonické výškové budovy, byla to jedním slovem nádhera a doslova splněný sen.  Dále následovaly Grand Central Terminal, Trump Tower nebo Rockefeller Center. Všechno bylo samozřejmě obklopeno americkými vlajkami. Navštívili jsme také muzeum MoMA, World Trade Center, 9/11 Memorial a den jsme zakončili na večerním rozzářeném Times Square. Bylo to totálně „breathtaking“. 

Následující den jsme začali návštěvou Amerického přírodovědeckého muzea, které můžeme znát z filmu Noc v muzeu. Fotka sochy z Velikonočního ostrova nesměla chybět, možná někdo vytáhl i žvýkačku. wink Po obědě jsme se přesunuli do čtvrti Soho, konkrétně na Canal Street proslulou obchody se suvenýry. 

V neděli se nám vyjasnilo počasí, takže naše cesta mířila rovnou na vyhlídku Top of The Rock, na střeše Rockefeller Center, odkud byl neuvěřitelný výhled na celé město. Bylo to fantastické! Opravdu lepší počasí jsme si nemohli přát. Následně jsme se vydali na plavbu lodí kolem Manhattanu. Po cestě jsme spatřili sochu Svobody a Brooklyn i Manhattan Bridge. Poté jsme proběhli kolem Flatiron Building. Na závěr dne přišel na řadu Empire State Building. Vyjeli jsme do 86. patra, kde ti rychlejší stihli krásný západ nad nočním městem. Další splněný sen! 

Příští den jsme si prošli krásný Central Park se spoustou veverek, přešli známý Bow Bridge a pak nás čekala další plavba lodí. Tentokrát přímo na Liberty Island k soše Svobody. Nafotili jsme si ji ze všech úhlů a mohli přejet na Brooklyn Bridge, ze kterého jsme opět viděli město ozářené západem slunce. 

Poslední den jsme naběhli na nákupy do obchodů utratit zbylé dolary. Na hotelu jsme vše nakoupené nacpali do kufrů a přesunuli se na letiště. S přestupem v Londýně jsme přiletěli do Prahy, kde jsme se všichni plní zážitků a splněných snů rozloučili a vydali po své trase domů. 

Moc děkujeme škole, paním učitelkám Christlové a Rulíkové, cestovní kanceláři Kristof, panu průvodci a rodičům za tento nezapomenutelný zážitek! 

Můžeme si odškrtnout z našeho „bucket list“. cool

Petr Kašpar a všichni účastníci zájezdu

Fotky