Ve dnech 21. a 22. března 2024 se Michaela Jersáková a Samuel Horký zúčastnili 17. ročníku celostátní soutěže v účetnictví Má dáti dal 2024, kterou pořádalo Vzdělávací středisko Ing. Pavla Štohla ve spolupráci s Obchodní akademií Znojmo.
Neoficiální mistrovství republiky středních škol v účetnictví je určeno pro žáky čtvrtých ročníků obchodních akademií a středních škol s výukou účetnictví. Do finálového kola se žáci kvalifikovali v semifinálovém kole.
Míša se umístila na krásném 1. místě v konkurenci 106 nejlepších žáků z 54 zúčastněných škol. Senzační výsledek v celorepublikové soutěži, který vypovídá o skvělých znalostech v účetní disciplíně. Sam se neumístil na nejvyšších příčkách, přesto v součtu bodů obou reprezentantů naše škola skončila na 22. místě. Oba žáci úspěšně absolvovali písemný test z finančního účetnictví a obdrželi Osvědčení.

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Ing. Marcela Stárková

Zpráva ze soutěže:

Finálová část soutěžního kola probíhala ve dvou dnech. První den žáci vypracovávali písemný test, který obsahoval otázky jak z teore (30 bodů), tak účtování jednotlivých agend (70 bodů). Na vypracování testu měli žáci 180 minut.
Za tuto část mohli žáci po splnění alespoň 60 % získat Potvrzení o složení písemného testu z celostátní soutěže Má dáti dal.
Druhý den čekal soutěžící elektronický test, který obsahoval 100 znalostních otázek. V této části mohli žáci získat maximálně 50 bodů. Na vypracování elektronického testu měli žáci 80 minut.
Finálového kola soutěže se zúčastnilo 106 žáků ze 66 škol. Neoficiální mistrovství republiky středních škol v účetnictví pod záštitou Asociace obchodních akedemií ČR probíhalo v prostorách Obchodní akademie Znojmo.
Během obou dnů bylo pro žáky a vyučující připraveno setkání s organizátory soutěže a doprovodný program (viz časový harmonogram).
Vyhlášení výsledků proběhlo v aule Obchoní akademie Znojmo. Ceny do soutěže věnoval generální partněr soutěže, společnost SLUTO, s. r. o. (1. místo: Playstatio 5 se dvěma herními konzolemi a hrou God of War; 2. místo: Elektrická koloběžka; 3. místo: XIAOMI Pad řady 5; 4. – 5. místo: Polaroid HI_PRINT Pocket Printer – tiskárna na fotografie k mobilnímu aparátu)

   

Doprovodné akce: