Letos proběhly Erasmus dny v celé Evropě ve dnech od 14.-16. října. Studenti v rámci výuky vytvářeli plakátky na téma země Evropské unie a konaly se soutěže a kvízy během výuky. Takto jsme šířili v minulém týdnu povědomí o Evropské unii a programu Erasmus+.

Ve stejných dnech jsme také šířili povědomí o Erasmu za hranicemi naší země, protože o víkendu ve dnech 9. a 10. října odjelo našich 22 studentů do zahraničí na třítýdenní pracovní stáže a s nimi také 4 doprovodné osoby. Tentokrát jsou naši studenti ve čtyřech destinacích - Španělsku (Seville), Slovensku (Dolný Kubín), Itálii (Řím) a Maltě (Valetta). V ten samý termín vyjeli také dva vyučující na své dvoutýdenní pracovní stáže - Slovensko (Dolný Kubín) a do Itálie (Řím).

Během letošních prázdnin vyjeli dva vyučující na Maltu na dvoutýdenní jazykové pobyty, další dva vyučující vyjeli v září do Rakouska (Vídeň) a Německa (Berlín) a v říjnu také do Finska (Helsinky). Všechny tyto výjezdy se týkají našich třech schválených projektů.

U příležitosti Erasmus dnů jsme také vyzdobili ve škole nástěnky, vyvěsili jsme na chodbě vlajky zemí Evropské unie, plakáty a práce našich studentů. Vše jsme sdíleli prostřednictvím našeho instagramového účtu a na facebooku.

Děkujeme Domu zahraniční spolupráce za propagační předměty, které nám na tyto dny věnovali a za možnost se těchto dnů společně s ostatními zeměmi zúčastnit.

Ing. Petra Voplakalová

Fotky