V úterý dne 19. 10. 2021 jsme se v rámci exkurze vydali společně s paní profesorkou Šimkovou a paní profesorkou Špačkovou na výlet do Prahy. Předmětem výletu byla jedna z nejvýznamnějších událostí druhé světové války a českých dějin, atentát na Reinharda Heydricha.

Brzy ráno jsme se sešli na zastávce Fügnerova a vyjeli autobusem směr Praha. Počasí bylo velice vydařené a po východu slunce nás čekalo krásné teplé podzimní počasí. Jakmile jsme dorazili na Černý Most, vyjeli jsme metrem směr Náměstí Republiky. Během naší toulky Prahou jsme se často zastavovali a paní profesorka Špačková nám představovala všelijaké památky a zároveň nám dávala otázky a jedničky v rámci aktivity jako na hodině. Představili jsme si takto např. Obecní dům u Prašné brány nebo Jeruzalémskou synagogu. Náš cíl byl ale pravoslavný chrám svatého Cyrila a Metoděje, kde na nás čekala paní průvodkyně a provedla nás jak kryptou, kde se parašutisté operace Anthropoid skrývali a kde hrdinně padli při boji “za svou vlast”, tak i horními prostory chrámu.

Po prohlídce jsme se vydali přes Karlův most směrem k Lennonově zdi a tam jsme si pořídili skupinovou fotografii. Jako závěr naší exkurze jsme se šli podívat dál k zajímavému památníku proti komunismu a pomalu se blížil náš výlet ke konci.

Na Václavském náměstí jsme nastoupili na metro a v teplých odpoledních hodinách jsme odjeli autobusem zase zpět do Liberce. Tento výlet jsme si všichni velice užili, bylo zajímavé poznat i jiné, méně typické zákoutí Prahy. Téma atentátu a obecně moderních dějin bylo zajímavé a i jako kolektiv mezi sebou jsme se dobře bavili.

Fotky