Dne 20. 10. 2021 se naše 3.A. společně s profesorkami Mgr. Jitkou Chládkovou a Mgr. Olgou Šulcovou zúčastnila akce ŠPANĚLSKÁ KULTURA KŘÍŽEM KRÁŽEM, která probíhala v ulici Korunní v Praze.

Brzy ráno jsme se všichni sešli na zastávce Fügnerova a vyrazili jsme autobusem směr Praha - Černý Most. Počasí nám přálo a cesta nám rychle utekla. Při příjezdu do Prahy nás čekalo velmi příjemné podzimní ráno. Po zakoupení jízdenek jsme jeli metrem na Karlovo náměstí. Z metra jsme se následně přesunuli na tramvaj, s kterou jsme se přemístili do ulice Korunní. V této ulici jsme šli do kavárny ITAKA, kde už na nás čekala paní pořadatelka, která nás seznámila se všemi potřebnými informacemi. Po její úvodní řeči nás čekalo povídání ve španělštině o flamencu, což je druh tance, který nám byl následně předveden. Tanec doprovázela hudba v podání dvou muzikantů, kteří hráli na kytaru a cajon. Naše exkurze se rozdělovala do 3 částí a každá část se nacházela v jiném sále. V prvním sále nás čekala slepá mapa Španělska a ukázka rozmanitosti španělského jazyka, v druhém sále nás čekali muzikanti, kteří nám dokázali, že každý cítíme hudbu jinak, a nakonec třetí místnost, kde nás čekala tanečnice, která nás seznámila se španělskou literaturou a fériovou módou. Po těchto workshopech jsme přešli do kavárny, kde si pro nás paní pořadatelka připravila zajímavou prezentaci o španělských typických  jídlech  a nápojích. Celou tuto exkurzi nám zakončila ochutnávka TAPAS, což jsou tzv. jednohubky či občerstvení podávané ve španělských barech.

Po degustaci jsme se opět stejnou trasou dostali na Černý Most, kde už na nás čekal náš autobus, který nás bez jakýchkoliv potíží dopravil zpátky do Liberce.

Exkurze byla velmi přínosná o nové informace nejen pro španělštináře, ale i pro naše německy učící se spolužáky. Bylo zajímavé podívat se na Španělsko z různých pohledů a chutí. 

Sabina Weberová, 3. A

Fotky