V pátek 22. 10. Se naše třída za dozoru paní profesorky Šulcové a pana profesora Valeckého vydala do Prahy na vzdělávací program “Španělská kultura křížem krážem”, který se konal u příležitosti Mezinárodního dne flamenca. 

Akce  započala představením několika španělských druhů flamenca přímo od živé kapely. Mimo hudbu nám byl představen i tanec spojený s danou hudbou. Po rozdělení do skupin jsme se na celkem 3 workshopech dozvěděli spoustu nových poznatků o Španělsku.  Přiblížili jsme si oficiální jazyky Španělska a jejich základní fráze. 

Hudebníci nám představili své nástroje (cajony, kytaru, kastaněty), a nejen to - ukázali nám, jak se s hudbou spojit  a komunikovat beze slov.  Společně jsme vytleskávali do určitého rytmu, za pomocí cajones a kytary jsme vytvořili melodii. Vyzkoušeli jsme si rekvizity, se kterými tanečnice tančí, a se kterými se zároveň zapojují do acapelly. Ke konci jsme společnými silami vyluštili kvíz známých osobností z historického Španělska. Na závěr jsme ochutnali známé chutné tapas a nealkoholickou sangriu. 

Valentýna Valentová, 3. B