Dne 10.10.2021 se někteří žáci čtvrtých ročníků vypravili na třítýdenní pracovní stáž Erasmus+ do různých zemí, konkrétně do Itálie (Řím), Španělska (Sevilla), na Maltu (Valletta) a Slovensko (Dolný Kubín). Na cestu se vydali také vyučující, čtyři jako doprovodné osoby na pár dnů a dva na dvoutýdenní pracovní stáž (stínování).

Moje cesta vedla tedy do Říma. Sraz byl na letišti a dále vše probíhalo podle plánu, let naštěstí neměl zpoždění, počasí bylo krásné a tak jsme si cestu mohli jenom užívat. Kolem 15:00 hod jsme přistáli v Římě a italská stáž mohla začít! I hned po příletu jsme se vypravili na naše ubytování, které se nacházelo blízko zastávky metra Colli Albani. Apartmán byl hezký a uklizený, ale ihned jsme odložili věci a vyrazili se toulat po “věčném” Římě.

Další den už nás čekalo setkání na našich pracovních místech. Pracovala jsem v Asociaci Il Nido, která pečuje o těhotné ženy, matky a děti. Probíhají tu kurzy plavání pro batolata, kurzy hudby, jógy, nebo kurzy tatínků s dětmi. Mojí náplní práce byla evidence nových klientů, zapisování jejich jmen a adres do Excelu, číslování dokumentů, razítkování pokladních dokladů, práce ve Wordu a také v GnuCashi. Následně jsem dostala za úkol tyto klienty kontaktovat prostřednictvím WhatsAppu. Po práci naše cesty vždy vedly k nějaké památce, například ke Koloseu, Fontáně di Trevi, Španělským schodům a spoustu dalším. Za kulinářským zážitkem si stačilo dojít na italskou pizzu nebo výbornou italskou zmrzlinu. Poslední den bylo loučení smutné, ale věděli jsme, že odjíždíme s novými zkušenostmi a zážitky na celý život.

Díky této stáži jsem mohla poznat nové lidi, novou kulturu, zlepšit si komunikační dovednosti, zkusit si práci v zahraničí a život v hlavním městě Itálie. Je to zážitek, na který nikdy nezapomeneme.

Elena Žarkova, 4. A 

Fotky