Ve večerních hodinách 20. května 2022 se náš ročník druháků vydal na velmi zábavný sportovní týden do Chorvatska, konkrétně oblasti Poreč, kemp Zelena Laguna. První autobus, ve kterém seděli studenti ze tříd 2.B a 2.C přijeli do kempu v sobotu ráno 21. května. Druhý autobus, který přijel o hodinu později tedy v 11 hodin, seděli studenti ze tříd 2.A a 2.D. Následně si každých pět studentů, dopředu smluvených, převzali svůj mobilheim, do kterého se v pohodové náladě ubytovali. Celé odpoledne toho dne jsme všichni strávili u moře a nabírali sílu na další dny.

V neděli 22. května jsme museli být všichni připraveni v 7.30 ráno před chatkami instruktorů a profesorů na ranní rozcvičku a tak tomu bylo i po celý týden pobytu. V 9 hodin jsme se rozdělili do skupin okolo 15 studentů, také dopředu smluvených, ve kterých jsme pak každé dopoledne dělali 2 aktivity do 12 hodin. Bylo 6 aktivit - zumba, slackline (petangue, ping -pong), beach volejbal, paddleboard, lukostřelba (badminton) a workout. Od 12 h do 14 h byl volný čas, toto pravidlo platilo každý den. Odpoledne si každý mohl vybrat jakýkoliv volitelný sport, který byl na výběr. Po odpoledni jsme se sešli v 17 h a šli jsme na silniční vláček, který nás svezl do Poreče, kde jsme měli hodinu a půl rozchod. Zpátky jsme šli z města 6 km pěšky.

Třetí den v pondělí dopoledne se opět dělaly 2 aktivity, jiné než skupina dělala předchozí den. Odpoledne si každý vybral volitelný sport a večer, kdo měl chuť, si mohl poslechnout své spolužáky, jak hrají na hudební nástroje u mola. Tak tomu bylo i v úterý 24. května.

Ve středu se konal celodenní výlet lodí, kdy jsme se všichni nalodili v 10 h a pluli po pobřeží k modré laguně, kde jsme strávili asi hodinu. Další zastávkou bylo město Vrsar, kde jsme se mohli projít a ochutnat nejlepší zmrzlinu v Chorvatsku. Do kempu jsme pak dorazili okolo 15 h. V 19 h nás čekala kulinářská soutěž, kdy každá chatka musela představit své schopnosti.

Šestý den dopoledne se opět konaly sportovní činnosti a odpoledne byl opět výběr volitelných sportů. V podvečerních hodinách se pak konaly turnaje v beach volejbalu, ping – pongu, brännballu a v petangue. Poslední den před odjezdem 27. května se konala olympiáda, kde soutěžily skupiny proti sobě. Soutěžilo se v šesti disciplínách – běhání s mincí, zapamatování 10 slov, lukostřelecký biatlon, prolézaní otvory s co nejméně doteky, nafukování paddleboardu a nakonec běhaní se lžící, na které byl pingpongový míček. V podvečerních hodinách se pak uskutečnil zábavný karneval, který si všichni náramně užili. V sobotu 28. května si všichni museli sbalit a uklidit chatky a v 18 h jsme vyjížděli z kempu směr Liberec.

Mohu mluvit za všechny účastníky kurzu, když řeknu, že to byl nepopsatelný týden. Všichni jsme si to opravdu neskutečně užili a děkujeme instruktorům a profesorům, zejména paní profesorce Bereckové, bez které by se tento kurz neuskutečnil.

Kateřina Zsilayová, 2. A

Fotky