V pondělí 26. 9. jsme se společně se svými vyučujícími zúčastnili akce nazvané ,,Evropský  den jazyků“, která se konala v liberecké knihovně. Čekal nás nejprve dabing a poté speak dating, znaková řeč a nakonec kvíz “Riskuj s evropskými jazyky”.

Na dabingu měli za úkol dva žáci třídy předabovat část filmu Shrek (jeden mluvil oslíka a druhý Shreka). Bylo to nejen zábavné, ale i zajímavé. Zjistili jsme, že dabing filmu není jednoduchý.

Během speak datingu jsme chodili po skupinkách k jednotlivým stolům, kde seděli rodilí mluvčí z různých zemí (Španělsko, Polsko, Slovensko, Peru, USA, …), a snažili jsme si s nimi povídat a naučit se nová slovíčka. Nejzábavnější byla skupinka studentů ze Španělska, kteří jsou zde na Erasmu. Připravili si pro nás zajímavé aktivity (učili nás hrát karty, pexeso s důležitými frázemi, povídali si o fotbale,...)

U znakové řeči se nás lektor snažil naučit  jednoduché věty ve znacích a vyzkoušeli jsme si tento způsob komunikace.

Při posledním workshopu jsme se rozdělili do několika soutěžních družstev a zúčastnili jsme se kvízu “Riskuj s evropskými jazyky”. Některé otázky byly snadné, s jinými jsme si nevěděli rady.

Akce nás všechny velmi bavila. Nejpřínosnější byl podle mého názoru speak dating.

Fotky

 

Aneta Uretschlägerová, 1. C