Nastává období, kdy studenti čtvrtých ročníků neřeší „ jen“ maturitu, ale rozhodují se i o dalším kroku ve svém životě. Pokračovat ve studiu na VŠ, jít do práce, jet do zahraničí na zkušenou?
Pomoci při takovém nesnadném rozhodování přišlo 7 absolventů naší školy, kteří ještě nedávno byli ve stejné situaci. Konkrétně besedu vedli studenti VŠE v Praze z fakulty financí a účetnictví a Technické univerzity v Liberci z ekonomické a přírodně-humanitní fakulty. Mají ještě v živé paměti rozhodování o výběru vysoké školy, podání přihlášek, přijímací zkoušky, náročný první semestr a zkouškové období.
A co nejčastěji zaznělo? Určitě jděte studovat dál, prodlužte si mládí. Studium na VŠ má spoustu výhod. Nevzdávejte to! Vybírejte takovou VŠ, která vás bude bavit, naplňovat a najdete potom uplatnění v pracovním životě.
Takže co napsat závěrem? Všem maturantům přeji, aby jejich rozhodnutí bylo správné a hlavně, aby byli v další životní etapě spokojeni a rádi se na naší školu vraceli jako absolventi.

Renata Hejkalová
výchovná poradkyně