Když jsme, my první ročníky, dorazili v pondělí do Bedřichova, čekalo nás tam přesně to, co jsme vůbec nechtěli - žádný sníh. Naštěstí byl zasněžený alespoň bedřichovský stadion, takže nám nic nezabránilo si ještě ten den zkusit běžkování. Většina z nás byla na běžkách poprvé a myslím, že i přesto nám to šlo opravdu dobře. Večer nás pan profesor Vojtíšek seznámil se základy bezpečného lyžování a chování na horách.
 Druhý den jsme začali tréninkem, jak jinak než na běžkách. Po odpolední pauze jsme se vydali směr Královka, kterou jsme měli kousek od našeho krásného ubytování. A po zdolání náročného kopce byl naší odměnou nejen krásný výhled, ale také něco dobrého v Prezidentské chatě. O večerní program se tentokrát postaralo sourozenecké duo paní profesorka Peteráčová a paní instruktorka Eva. Připravily si pro nás prezentaci o historii lyžování a zhlédli jsme videa ohledně techniky lyžování.
 Ve středu nás opět čekal trénink, při kterém jsme se naučili techniku bruslení. Odpoledne jsme měli celé volné a využili jsme ho přípravou na večerní program. Za úkol jsme si měli připravit krátkou scénku na dané téma. Tolik smíchu chata nejspíš ještě nezažila. Všem se moc povedly.
 Čtvrtek - den, kdy jsme měli nachodit 20 km, a taky se tak stalo. Došli jsme až k přehradě Josefův Důl, kde jsme měli domluvenou prohlídku. Bylo to velice zajímavé, ale zaroveň trochu strašidelné, když si uvědomíte, kolik je nad vámi vody. Tím jsme ale neskončili, ještě jsme skočili na Královku dát si něco dobrého na zub. Večer proběhla soutěž o nejlepší fotku a video. Vše bylo velice povedené. A jelikož to byl poslední večer nemohla chybět mala diskotéka.
  Nastal smutný poslední den. My ale nezlenivěli a ještě stihli rychlozávody na běžkách. A jak slíbil pan profesor, dovezli jsme vám i slíbené medaile. Každý si ji odvezl, někdo z předešlého závodu, za hraní ping pongu, za vyřešení matematické úlohy atd. Všem gratuluji, zasloužili jste si to nejvíce, jak jste mohli.
  A po vyhlášení všech úspěchů už nezbývalo nic jiného než si zabalit a nastoupit do autobusu směr Liberec.
 Chtěla bych za nás všechny poděkovat panu profesorovi Vojtíškovi, paní profesorce Peteráčové a paní instruktorce Evě za nejúžasnější lyžák, který mohli uspořádat. Všichni víme, že podmínky nebyly ideální, ale ani to nedokáže zabránit krasným zážitkům, které jsme si odvezli.
    Bára Bryknerová (1.D)

Fotky