V neděli 8. ledna 2023 jsme se, někteří z 1. ročníku, vydali na pětidenní lyžařský kurz do zasněžených Alp ve východním Tyrolsku. Z Liberce jsme odjížděli ve večerních hodinách a okolo deváté hodiny ranní jsme dorazili do rakouského města Lienz u italských hranic.Všechna zavazadla jsme vyvezli kabinkovou lanovkou do lyžařského střediska Zettersfeld, které je v blízkosti nejvyšší hory Rakouska. Ubytovali jsme se v útulném Berggasthaus Zettersfeld, ležícím přímo na svahu.

Po pečlivém rozdělení pokojů a dobitím energie jsme se rozdělili, podle zkušenosti na lyžích nebo snowboardu, do skupin a vydali se na sjezdovku.První den nám počasí moc nepřálo, neboť sněžilo a foukal vítr. Stravu jsme měli zajištěnou v blízké restauraci přímo pod naším ubytováním. Další den se nám představy o počasí splnily. Mohli jsme vidět Alpy v jejich plné kráse a také jsme prozkoumali všechny sjezdovky a možnosti lépe než předchozí den.

Celé čtyři dny jsme si mohli užívat krásně upravených sjezdovek. Naši učitelé a instruktoři si pro nás připravili zábavné aktivity na zlepšení naší techniky na lyžích a snowboardu. Všichni jsme mohli poslední den vidět své zlepšení.

V průběhu celého pobytu si jednotlivé skupinky měly vymyslet, co nejvíce originální fotku a soutěžit s ostatními o sladké ceny. Na poslední den jsme si všechny skupinky pro ozvláštnění natrénovaly scénky na vylosovaná témata, která se týkala různých situacích na sjezdovce. Navzájem jsme se pobavili a lépe se mezi sebou poznali. 

Poslední den nás provázelo krásné počasí a okolo šesté hodiny večerní jsme se vydali zpět do Liberce.

Agáta Kosťová, 1.A

Fotky a videa