První kolo celostátní volby hlavy státu za námi a stejně tak i druhé kolo prezidentské volby u nás na Obchodní akademii.
18. ledna se volební komise naší školy opět setkala se studenty v prvním mezipatře za stoly s volebními lístky, na kterých tentokrát visela jména pouze dvou kandidátů - Petr Pavel a Andrej Babiš.
Téměř 50 % všech žáků školy jako v prvním kole zakroužkovalo své favority a vhodilo je do urny uprostřed 1. mezipatra, ze které pak volební komise pečlivě vypočítala výsledky celého procesu.
A jak to vlastně dopadlo? Na prvním místě se s drtivými 89 % (208 hlasů) umístil Petr Pavel a Andrej Babiš získal mezi studenty pouhých 11 % (25 hlasů).
Druhé kolo se však nekonalo pouze na naší škole, ale možnost vyzkoušet si volby v 2. kole měli studenti po celé republice. Výsledky byly následující: Petr Pavel získal 85,72 % (45 371 hlasů) a Andrej Babiš zabodoval u 14,28 % studentů (7 559 hlasů).
Studenti mají tedy jasno, kdo by pro ně byl ideálním prezidentem, teď už většina z nich může jen čekat na to, jak dopadnou volby "naostro".
Stejně jako po předchozím kole patří zvláštní poděkování studentům 3.A a 3.D za organizaci a provedení voleb na naší škole.
 
Marie Koubková, 3.D