V úterý 3. 10. 2023 se na naší škole uskutečnilo krajské kolo soutěže Ekonomický tým 2023, kterého se zúčastnili studenti čtvrtých ročníků. Soutěžilo se o postup do celostátního finále. Naši školu reprezentovaly dva šikovné tříčlenné týmy, jeden ze 4.A a jeden ze 4.C. K našim týmům se připojily dva týmy z Vyšší odborné školy mezinárodního obchodu a Obchodní akademie Jablonec nad Nisou a dva týmy z Obchodní akademie Česká Lípa. Soutěž se skládala ze dvou částí. První částí byl písemný test, který začaly psát všechny týmy současně a 60 minut si lámaly hlavy nad 60 otázkami, které prověřily jejich znalosti z ekonomiky, účetnictví, informatiky a všeobecného přehledu. Po krátkém odpočinku a zhodnocení první části soutěže byla na řadě druhá část soutěže. V této části soutěže usedli zástupci škol z řad profesorů do tříčlenné poroty a hodnotili prezentace, které si týmy připravily. Téma bylo pro všechny stejné: “Musíme si pomáhat!?”. Hodnotila se originalita, odbornost, vyjadřování, zapojení všech členů týmů a další kritéria. Na přípravu měly týmy 30 minut, poté následovala samotná desetiminutová prezentace. Bylo to napínavé až do konce, každý se chtěl umístit co nejlépe a nikdo nechtěl prohrát.
Nakonec naše paní ředitelka Mgr. Regina Pfannenstielová vyhlásila výsledky. Na 3. místě se umístil tým naší školy. Na 2. místě pak tým z Vyšší odborné školy mezinárodního obchodu a Obchodní akademie Jablonec nad Nisou. Vítězem letošního krajského kola soutěže se stal tým z Obchodní akademie Česká Lípa. Všem účastníkům děkujeme za předvedené výkony, gratulujeme k dosaženým výsledkům a vítězům přejeme hodně štěstí v celostátním kole soutěže. Na závěr moc děkuji všem, kteří se na pořádání této soutěže letos podíleli.
Ing. Bohumila Novotná

Fotky