V pátek 3. 11. jsme se vydali se španělštináři ze tříd 3. C a 3. D do Prahy na vzdělávací program “Španělská kultura křížem krážem”, který se konal u příležitosti Mezinárodního dne flamenca.

V úvodu jsme se zúčastnili krátkého koncertu, kde nám hudebníci a tanečnice představili různé styly flamenca za doprovodu typických hudebních nástrojů. Pak probíhaly workshopy v menších skupinkách.  Studenti si doplnili zeměpisné znalosti skládáním mapy Španělska, seznámili se se základními frázemi oficiálních jazyků Španělska, doplnili si svůj přehled o španělské literatuře, měli možnost prohlédnout a vyzkoušet si rekvizity tanečníků flamenca a v neposlední řadě si spolu s hudebníky vyzkoušeli komunikaci beze slov, prostřednictvím flamenca a jeho hudebních nástrojů.

Na závěr pro ně organizátoři nachystali zajímavý kvíz o osobnostech španělské kultury a prezentaci o španělské gastronomii, při níž jsme měli možnost ochutnat typické španělské tapas.

Exkurze byla pro všechny studenty přínosem. Věřím, že řada z nich takto získala další motivaci ke studiu tohoto krásného jazyka a k poznávání této neobyčejně zajímavé země. 

Mgr. Olga Šulcová, vyučující španělštiny