Ve středu 25. 10. v brzkých ranních hodinách vyráží na dva dny autobus s 45 studenty do hlavního města Rakouska – Vídně. Mají navštívit nejznámější stavbu architekta Hundertwassera - jehož cílem bylo "zasadit úder bezduché moderní architektuře.“ Projdou si historické centrum Vídně, které celkem připomíná Prahu, ale všechno je "tak nějak větší a honosnější.“ Čeká je multimediální expozice Time Travel a zámek Schönbrunn s jeho nádhernými komnatami a rozlehlým parkem. Kontrast k velkolepým dějinám habsburské monarchie pak nabídne galerie moderního umění - MUMOK.

Nejvíce se ale řeší v autobuse zábavní park Prater, který je čeká na závěr pobytu.

Zda se jejich očekávání naplnila, si můžete přečíst v následujících reakcích:

"Školní zájezd do Vídně se mi moc líbil. Pan průvodce byl velmi příjemný a řekl nám spoustu zajímavostí. Dokázal zaujmout. Moc se mi líbilo interaktivní muzeum s figurínami, ale nejvíce mě překvapil a nadchl Schönbrunn, který byl nádherný. Moderní muzeum se mi moc nelíbilo, ale záleží na názoru."

"Líbil se mi Prater a překvapily mě ceny, které byly opravdu levné. Měl jsem Five Guys a byl to mega dobrý burger, ale vyšel mě na tři stovky. Mumok bylo docela o ničem, nic moc mi to neřeklo a byla tam dost brutální sekce."

"Musím ocenit znalosti průvodce, vybral hezká místa. Galerie Mumok byla nejhorší zastávka. Jediné místo, které se mi nelíbilo. Schönbrunn a Prater byla nejlepší zastávka. Hezké bylo i kino a večer v centru. Super profesorský sbor a kamarádi na pokoji."

"Celý výlet proběhl podle mých představ. Cesta úplně v pořádku a ubytování taktéž. Co se týče programu dne, byl hezky zorganizovaný a plný zajímavých míst. Vídeň je nádherné město a pan průvodce nám po celou dobu vyprávěl fakt zajímavé věci, ne jako klasická "nudná" prohlídka.

Na všechno byl dostatek času a učitelé byli úplně úžasní. Velmi vydařený výlet." FOTKY