Ve středu  17. 4.  jsme se vydali se španělštináři ze třídy 2. A do Prahy na vzdělávací program “Španělská kultura křížem krážem”, který se konal u příležitosti Mezinárodního dne flamenca. 

V úvodu jsme se zúčastnili krátkého koncertu, kde nám hudebníci a tanečnice představili různé styly flamenca za doprovodu typických hudebních nástrojů. Pak probíhaly workshopy v menších skupinkách.  Studenti si doplnili zeměpisné znalosti skládáním mapy Španělska, seznámili se se základními frázemi oficiálních jazyků Španělska, doplnili si svůj přehled o španělské literatuře, měli možnost prohlédnout a vyzkoušet si rekvizity tanečníků flamenca a v neposlední řadě si spolu s hudebníky vyzkoušeli komunikaci beze slov, prostřednictvím flamenca a jeho hudebních nástrojů. 

Na závěr pro ně organizátoři nachystali zajímavý kvíz o osobnostech španělské kultury a prezentaci o španělské gastronomii, při níž jsme měli možnost ochutnat typické španělské tapas. 

Po skončení programu jsme se společně vydali na Malou Stranu do Kostela Panny Marie Vítězné, kde se nachází soška Pražského Jezulátka, jež má svůj původ ve Španělsku a byla zhotovena v 16. století na základě zjevení se Jezulátka mnichovi. Řízením osudu se dostala do Čech. Přisuzuje se jí zázračná moc a je to významná poutní památka zejména pro poutníky ze Španělska a Latinské Ameriky. 

Exkurze byla pro všechny studenty přínosem. Věřím, že řada z nich takto získala další motivaci ke studiu tohoto krásného jazyka a k poznávání této neobyčejně zajímavé země. 

Mgr. Olga Šulcová, vyučující španělštiny