6. května 2024 se v Praze uskutečnilo celostátní finále soutěže Office arena od Microsoftu. Z naší školy se do něj probojoval náš žák Vojtěch Kesselgruber.
Po brzkém ranním příjezdu do Prahy se on, jeho kamarád Tomáš Kalina a paní inženýrka Denisa Honsejková vydali do sídla firmy Microsoft. Po cestě, kde se všichni málem ztratili, je v Microsoftu uvítali milí zaměstnanci a soutěž mohla začít.
Předmětem hodnocení byla prezentace projektu a Microsoft Office specialist test, který si mohl Vojtěch udělat zadarmo a měl tak možnost získat certifikát. Bohužel ale samotný fakt, že MOS test je předmětem hodnocení, nevěděl a proto přípravu na něj těžce podcenil.
Prezentace na druhou stranu byla velmi zdařilá a porotci ho pochválili za jeho rétorické schopnosti a za zpracování samotné prezentace.
Po vyhlášení, kde Vojtěch pochopil, jakou chybu udělal při podcenění MOS testu, bylo rozhodnuto. Vojtěch nebude reprezentovat školu na mistrovství světa. Získal ale mnoho zkušeností a příští rok to zkusí znovu, popřípadě to zkusí někdo jiný z naší školy, a dostane se stejně daleko, ne-li ještě dále.
Všichni tři se na závěr vydali zlepšit si náladu do OC Černý most, kde si dali výtečnou zmrzlinku, která byla skvělým dezertem po vynikající sýrové pizze, kterou dostali v Microsoftu. Výlet byl tak u konce a všichni byli šťastní a ani trochu naštvaní. ???
Vojtěch Kesselgruber, 2. A  FOTKY
(edit Honsejková - málem se ztratil pouze Vojta, a to hned dvakrát)