Ve dnech 9. - 10. 12. 2020 se naše fiktivní firma Šamanka, s. r. o. zúčastnila Česko-slovenského on-line veletrhu fiktivních firem. Veletrhu se zúčastnilo dohromady 56 fiktivních firem.

Studenti se ve středu 9. 12. sešli v 8:00 ráno v počítačové učebně ve škole, kde si přichystali techniku. Průběh veletrhu se po celou dobu promítal na plátno. Program byl bohatý. Po celou dobu veletrhu studenti obchodovali s ostatními fiktivními firmami, poslouchali přednášky a soutěžili. První den byl velmi úspěšný. V soutěži o Nejlepší prezentaci postoupila Šamanka, s. r. o. do Top 10 a v soutěži o Nejlepší logo se umístila na krásném 3. místě. Veletrh skončil první den v 16:00 hodin a studenti odcházeli domů načerpat síly na nový den.

Ve čtvrtek 10. 12. se začínalo v 9 hod. opět obchodováním. Studenti měli plné ruce práce s komunikací s ostatními fiktivními firmami, s vystavováním faktur, posíláním příkazů k úhradě do banky aj.. Během veletrhu se ukázalo, že nejdůležitější je, umět táhnout společně za jeden provaz, a to Šamanka, s. r. o. dokázala na jedničku. Ve 12:00 měli fiktivní firmy z Top 10 (tedy i Šamanka, s. r. o.) na programu živé prezentace i s tímto úkolem se studenti poprali na výbornou a skončili na krásném 5. místě. Veletrh skončil v 15:00 hod. a studenti odcházeli spokojeni a s hrdostí domů. Z veletrhu si odnáší mnoho zážitků, nových zkušeností a také cen.

Výsledky fiktivní firmy Šamanka, s. r. o.

Soutěž o Nejlepší logo – 3. místo

Soutěž o Nejlepší prezentaci – 5. místo

Soutěž o Nejlepší leták – 15. místo

Fiktivní firma Šamanka, s. r. o.