V pátek 14. 10. 2022 se po dvouleté "covidové" pauze uskutečnilo krajské kolo soutěže Ekonomický tým junior. Organizaci měla letos na starosti Obchodní akademie Česká Lípa, v jejíž nově zrekonstruovaných prostorách se kromě domácích studentů sešli zástupci obchodních akademií z Jablonce nad Nisou a Liberce. 

Své znalosti z oblasti ekonomiky, účetnictví, práva a informačních technologií zde porovnávalo celkem 5 tříčlenných týmů. V první části soutěžního klání se týmy potýkaly s písemným testem. Test obsahoval 60 tématicky rozdělených úloh a bylo na něj vyhrazeno 60 minut. Ve druhé části soutěže měli studenti za úkol zpracovat formou krátké scénky problém, který porotci vybrali krátce před začátkem soutěže. Letos se soutěžící prostřednictvím desetiminutového výstupu snažili co nejlépe zodpovědět otázku, zda je vyšší cena zárukou vyšší kvality, a co je příčinou toho, že tomu tak často nebývá. 

Ekonomický tým reprezentující naši školu tvořený studenty ekonomického lycea Janem Kolaříkem, Sabinou Vykoukalovou a Věrou Poláškovou se se soutěžními úkoly vypořádal nejlépe a domů si odvážel nejen diplom za první místo, ale hlavně krásný pocit ze zaslouženého vítězství a postup do celostátního kola, které se bude konat v listopadu v Havlíčkově Brodě. 

Jako soutěžící mohu říci, že jsem si tuto netradiční zkušenost velmi užila a oceňuji práci pedagogů z České Lípy, kteří pro nás vymysleli zajímavé úkoly, připravili bohaté občerstvení a pěkné ceny. Ráda bych vzkázala současným studentům třetího ročníku, aby se neváhali příští rok zapojit do soutěže Ekonomický tým 2023, která se tentokrát bude konat na půdě naší školy. 

Věra Polášková, 4.A

Fotky