Piškvorky jsou mezi studenty oblíbenou hrou, díky které přežijí i ty nejnudnější hodiny. Věděli jste však, že se v piškvorkách pořádají i prestižní turnaje? Díky spolku Student Cyber Games z.s. se v České republice každoročně koná týmový piškvorkový turnaj škol, a právě toho jsme se ve středu 9. 11. zúčastnili.

Oblastního kolo tohoto turnaje, které se uskutečnilo na Gymnáziu F. X. Šaldy, se zúčastnilo nad sto nadšených piškvorkářů ve 22 týmech. Naši školu reprezentovaly týmy čtyři. Každý z nich byl rozdělen do jedné ze čtyř skupin, ve kterých hrál každý s každým.

Po třech napínavých zápasech ve skupině se do play-off podařilo postoupit třem z našich čtyř týmů. Přes čtvrtfinále se už však nepodařilo dostat ani jednomu z nich. Naštěstí z oblastní části postupovalo 6 týmů, a tak tady naše šance na postup ještě neskončila. Čtyři týmy dále bojovaly v poslední skupině, ze které postoupily ty dva nejlepší. To se podařilo dvěma našem týmům, tým Analýza company Ltd. a tým Rychlý Pípy.

Díky tomuto výsledku se jim podařilo kvalifikovat na Krajské kolo. To se uskuteční 22. 11. a půjde na něm o postup do Brna na Grandfinále. Přejte našim týmům do Krajského kola hodně štěstí a týmy ať mezitím pořádně trénují! 

Martin Holík 4. B

Fotky