Byla nám celé 2.A  slíbena návštěva vratislavického pivovaru, do které by se těšil snad každý nadšenec i nenadšenec vaření piva. Ve středu 22. 3 byl ten den, den D, kdy jsme měli konečně možnost se podívat s celou třídou a paní profesorkou Blažkovou, díky které se celá prohlídka vůbec mohla uskutečnit a zrealizovat, do pivovaru Konrad ve Vratislavicích nad Nisou.

Nejprve jsme se ve zkratce dozvěděli zajímavé informace o historii tohoto pivovaru a celkově historii piva u nás v Liberci. Poté následovala samotná prohlídka pivovaru začínajíc od sladovny, ve které celý proces začîná; přes samotnou varnu;  spilku, ve které se pivo kvasí;  sklady, ve kterých je pivo uschováváno; až po expedici, ve které se formuluje samotný produkt do finální podoby, kterou právě možná máte v nákupním košíku či doma v ledničce.

Exkurze a samotná prohlídka pivovaru byla opravdu informativní a dozvěděl jsem se nové věci, které jsem doposud o vaření či historii piva nevěděl. Myslím, že za celou 2. A mohu poděkovat paní profesorce Blažkové za tuto kratší, ale skvělou exkurzi vratislavického pivovaru Konrad, kterou bych přál naprosto každému.

Bukovjan Tomáš 2. A
Fotky