V pondělí 27. 3. strávili španělštináři ze tříd 2. C a 2. D při společném programu v rámci předmětu španělský jazyk.

První částí byla beseda na téma “Studium a projekty ve Španělsku” s panem Martinem Fišerem z Eurocentra. Studenti dozvěděli mnoho poznatků o možnostech odjet jako studenti do Španělska za účelem studia či účasti na mezinárodních projektech organizovaných Evropskou unií.

Jako druhá část následoval seminář ze španělské literatury pod vedením vyučující španělštiny, Olgy Šulcové. Jednalo se o přípravu na třetí a poslední bod programu - španělské divadelní představení. V rámci semináře získali studenti základní povědomí o “Zlatém věku španělské literatury” - renesanci a o významých literárních osobnostech - spisovateli Miguelu de Cervantovi a dramatikovi Lopem de Vegovi. Studenti se rovněž zamýšleli nad poselstvím slavného rytířského románu “Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha” a jeho nezaměnitelných hrdinech.

Pomyslným zlatým hřebem celodenního programu byla společná návštěva divadelního představení “Setkání s Donem Quijotem”, které uvedla španělská “kočovná” divadelní společnost “Alegre Vagabundo” (Šťastný tulák). Představení bylo uvedeno na Technické univerzitě v Liberci a  ve španělském jazyce, ve hře se objevily nejen důležité motivy ze slavného románu (boj s větrnými mlýny), ale i zajímavosti ze života autora. Studenti se jak poučili, tak i pobavili, zejména při aktivování dobrovolníků z publika, kteří pomáhali hercům hrát, nebo odpovídali na otázky z oblasti literatury či slovní zásoby.

Olga Šulcová
Fotky