Dne 23. a 24. března se výběr studentů třetích ročníků v rámci předmětu fiktivní firma zúčastnili
28. mezinárodního veletrhu fiktivních firem 2023, který se tento rok neuskutečnil prezenčně, ale formou online. Mezinárodního veletrhu se zúčastnilo cca 60 fiktivních firem.

Samotnému veletrhu předcházela několikatýdenní příprava propagačních materiálů, jako je například tvorba katalogu, letáku či reklamního spotu firmy. Zároveň jsme se připravovali na mluvený projev a obhájení naší práce.

Samotný veletrh nebyl v klasické formě videokonference přes Teams, ale pro všechny fiktivní firmy byl velice kreativním způsobem stvořen virtuální svět společně s pódiem, stánky, auditoriem či hernou. Všichni uživatelé se po něm mohli volně procházet a dělat, co uznají za vhodné. Všechny materiály jiných firem jsme si mohli v klidu prohlédnout v dostupných stáncích.

Vše se uskutečňilo v učebně M1, kde nám paní profesorka se školou dala zázemí a kde jsme se mohli věnovat činnostem souvisejících s veletrhem. Zahájení veletrhu započalo první den
v 9 hodin. Poté následovala úvodní řeč pořadatelů a po
té byly spuštěny prezentace. Ty k našemu zklamání neprobíhaly s mluveným doprovodem a obhajobou, ukazovala se pouze vizuální stránka prezentace. Bohužel velkou část veletrhu trápily organizátory technické potíže.

Další část veletrhu se zaměřovala na obchodování, zde jsme tvořili nabídky, reagovali na poptávky, tvořili objednávky, vystavovali a platili faktury. Práci s obchodováním jsme si vcelku ulehčili, díky šablonám, které jsme si vytvořili a používali v následné komunikaci s ostatními fiktivními firmami.

Naše fiktivní firma dokázala během svého působení na veletrhu vyhrát několik mini-soutěží, které se vyskytovaly ve virtuálním světě. V hlavních soutěžích celého veletrhu jsme v soutěži o nejlepší prezentaci obsadili 14. místo, v soutěži o nejlepší reklamní spot 8. místo, v soutěži o nejlepší leták 28. místo, v soutěži o nejlepší katalog 22. místo a celkově jsme byli 13. nejúspěšnější firma celého veletrhu.

Studenti 3.B.

Velikonoční leták
Katalog Šamanka s.r.o.
Prezentace Šamanka s.r.o.